نکاتی درباره خود واقعی، خود ایده آل و تاثیر این 2 بر داشتن ازدواج موفق

یکی از نکاتی که دختر و پسرهای دم بخت، کمتر برای ازدواج به آن توجه می کنند و تاثیر قابل ملاحظه ای
 بر ازدواج موفق دارد، توجه به خودواقعی و خودایده آل است. در ادامه این مطلب بعد از ارائه تعریف دقیق این دو، راهکارهای شناخت خودواقعی و خودایده آل مطرح می شود و دلایل اهمیت توجه به این ها توضیح داده خواهد شد.
 خود واقعی چیست؟

در تعریف خود واقعی می توان گفت تصور واقعی ما از خودمان است. چیزی که الان هستیم و حاصل تجربه ها و رویداد های زندگی ماست. خود واقعی شامل تمامی نقاط قوت و ضعف فعلی ماست. به طور مثال، من دختری 25 ساله با تحصیلات دیپلم، کارمند، دارای قد 150، مهربان، ناتوان در «نه گفتن»، مستعد افسردگی و مشتاق برای کمک به دیگران هستم. این ها مجموعه ای از ویژگی ها و صفاتی است که در من وجود دارد. چه آن ها را دوست داشته باشم، چه نداشته باشم.
توصیه هایی برای شناخت خود واقعی مان
برای شناختن خود واقعی مان می توانیم از مهارت های خودآگاهی کمک بگیریم. می توانیم از دوستان نزدیک و آشنایان بخواهیم ما را توصیف کنند و به صفات مشترکی که بیان
می کنند، فکر کنیم. مهارت خود آگاهی، مهارت مهمی است و همان طور که از اسمش پیداست به ما کمک می کند خود را بهتر بشناسیم و در ادامه آن، به شناخت از دیگران برسیم و بتوانیم ارتباط سالمی با اطرافیان خود برقرار کنیم. برای شناخت خود واقعی تان می توانید:
* به نقاط قوت خود بیندیشید و آن ها را یادداشت کنید.
* به ضعف های خود بیندیشید و آن ها را یادداشت کنید.
* مهم ترین ایراد خود را یادداشت کنید و در پی اصلاح آن باشید.
* مهم ترین نقطه قوت خود را یادداشت کنید.
* کدام ویژگی خود را مایل نیستید دیگران ببینند؟ چرا؟
* چه ویژگی هایی را پنهان می کنید و از این کار چه هدفی دارید؟
* از زندگی چه انتظاراتی دارید؟
فکر کردن به این سوالات به شما کمک می کند خودتان را بهتر بشناسید.
خود ایده آل چیست؟
اما ما خود دیگری هم داریم که آن را خود ایده آل می نامیم. آیا تا به حال پیش نیامده تصور کنید در یک دانشگاه تراز اول جهان پذیرفته شده اید؟ آیا تا به حال رویای دریافت یک مدال طلا در المپیک را نداشته اید؟ آیا تا به حال خود را صاحب یک پنت هاوس در بهترین نقطه دنیا تصور نکرده اید؟ یا این که دوست داشته باشید ترفیع رتبه بگیرید و پیشرفت کنید، حرفه ای شوید یا یک قهرمان، سوپر مدل

ادامه مطلب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Dennis فراسو رایانه سالن های زیبایی پرشیا پیکس لاو | PixLove | فیلم و عکس سایت رسمی محصولات منزرنا Menzerna راهنماي خريد کالا و سرويس هاي مختلف اشخان